Korzyści

 

 
Szanowni Państwa
 
Czy zastanawiali się Państwo jak w prosty i tani sposób można zmienić poziom życia i zadbać o swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich ?

Wystarczy usunąć kamień z wody, montując zmiękczacz wody na rurze która zasila w wodę pomieszczenia domu a w prosty sposób uzyskamy:

- Ożywczą świeżość ciała:

Kąpiel lub prysznic w zmiękczonej wodzie daje nowe uczucie świeżości i gładkości. Mycie jest szybsze i bardziej skuteczne, bez przywierania mydła do skóry a skóra jest gładka jak po użyciu olejku do ciała. Po takiej kąpieli czujesz się bardziej zrelaksowana/y i odświeżona/y jak nigdy dotąd.

- Pielęgnację włosów:

Mycie włosów w zmiękczonej wodzie sprawia, że zyskują w barwie, połysku i puszystości. Układają się znacznie lepiej i są lśniące. Miękka woda wspomaga leczenie dermatologiczne skóry, hamuje wypadanie włosów.

- Łagodność rąk:

Dotychczas stosowana twarda woda sprawia, że skóra rąk staje się szorstka i chropowata natomiast woda zmiękczona daje dłoniom ulgę i łagodność.

- Twarz:

Miękka woda wpłynie na skórę uzdrawiająco. Używanie zmiękczonej wody np. przy goleniu pozwoli zapomnieć o niemiłym uczuciu "płonącej" skóry. Mycie się w wodzie miękkiej to czysta przyjemność. Kąpiel powoduje, że skóra jest gładka i elastyczna.

- Oszczędność środków piorących:

Twarda woda zmniejsza skuteczność działania detergentów. Woda zmiękczona nie tylko zwiększa skuteczność prania czy zmywania, lecz również zmniejsza zużycie środków (nawet do 50%). Także zabezpiecza urządzenia przed kamieniem a zarazem zbędne jest stosowanie chemii odkamieniającej.

- Pomoc w zmywaniu:

Zmywanie podłóg, kafelek czy powierzchni drewnianych jest znacznie łatwiejsze i skuteczniejsze. Zmiękczona woda nie tworzy zacieków mydlanych podczas mycia, dodatkowo nabłyszcza powierzchnie.

Zasada działania

Podczas przepływu wody przez złoże typu Jonit w postaci specjalnej żywicy jonowymiennej następuje wychwytywanie przez cząsteczki złoża jonów wapniowych. Proces ten trwa aż do wyczerpania pojemności złoża. W celu przywrócenia sprawności konieczna jest regeneracja. Proces regeneracji polega na skierowaniu wody w przeciwnym kierunku co skutkuje wypłukaniu zanieczyszczeń. Zanieczyszczenia ze złoża odprowadzane są do kanalizacji lub szamba czy wcześniej przygotowanego drenażu. Wszystkie cykle pracy zmiękczacza wykonywane są samoczynnie dzięki automatycznej głowicy sterującej. Filtr samoczynnie regeneruje się według programu ustawionego w trakcie instalacji, o ustalonej godzinie (najczęściej w nocy co kilka lub kilkanaście dni).

Złoże bez wymiany w odpowiednich warunkach może wytrzymać nawet około 20 lat.


Budowa

Zbiornik na złoże wykonany jest z żywicy epoksydowej wzmacnianej włóknem szklanym. W górnej części butli znajduje się mechanizm automatyczny - głowica sterująca, równocześnie z przyłączem do podłączenia filtra do instalacji. Jako złoże zastosowano żywicę typu Jonit. Sterownik napędzany jest zegarem, zasilanym za pośrednictwem zasilacza gniazdkowego 230/12V~. Sterowanie przepływem odbywa się poprzez system kanałów i zastawek otwierających lub zamykających odpowiedni otwór głowicy.

Pamiętajmy że urządzenie zmiękczające nie jest osmozą a woda odkamieniona nie jest wodą destylowaną.
 
Zapraszamy do dodatkowych pytań.
 
FILTRY do WODY                                                           Stanisław Chaciński
P.H.U. CHACIŃSKI                                                   tel. 783 509 003
Nip: 125 092 77 67
Ul.Poniatowskiego 17A
05-230 Kobyłka
 
e-mail: s.chacinski@poczta.onet.pl

 

 

 
 

Korzystając z wody uzdatnionej włosy są lśniące, gładkie i puszyste. 

 

Woda odkamienia lepiej rozprowadza kosmetyki do włosów. Szampon lepiej sie pieni a odrzywka lepiej sie nanosi. 

 

Jeśli masz problem z suchymi włosami które nie chcą się rozczesać to filtry do wody są najlepszym rozwiązaniem.

 

Po stosowaniu filtrów do wody włosy są: 

-zdrowe

-lśniące

-jedwabiście gładkie

-zyskują na barwie

-puszyste

Znajdź nas na Facebooku